BILLERBECK, AZ ALVÁS SZAKÉRTŐJE

A Billerbeck Budapest Kft. az alapító fiának, Gerd Billerbeck úrnak a jelenlétében nyitotta meg hagyományos tavaszi árubemutatóját.

E rendezvény adta az apropóját, hogy megkérdezzük a cég ügyvezető igazgatóját Kincs Zoltánt, mi kell a pihentető alváshoz . . .

- Egy szóval válaszolva: Billerbeck! Ki ne ismerné a Billerbeck céget, melyet családi vállalkozásként 83 évvel ezelőtt Wuppertalban alapítottak azzal a céllal, hogy pihentető alvást és stresszmentes ébredést ajándékozzanak az embereknek. A szándékot magas minőségű, klasszikusan pehellyel és tollal töltött termékek készítésével valósították meg, illetve gyapjútöltettel készítettek paplanokat, ágybetéteket, párnákat. Elsőként vállalták a természetes anyagok kizárólagos használatát és azt, hogy szigorú minőségi előírások alapján gyártott és ellenőrzött ágyneműk kerülhessenek az emberek ágyaiba. Hogy minél többen megismerjék termékeiket, felépítették a Billerbeck nemzetközi hálózatot Németországban, Ausztriában, Svájcban, Magyarországon, Japánban.

- A szlogenük szerint "egy jó nap, az éjszakával kezdődik. " Ön szerint hány óra az ideális alvásmennyiség? - Mi azt mondjuk, a pihentető alvás előfeltétele a testi, lelki és szellemi teljesítménynek. Az ember élete egyharmadát átalussza és nem mindegy, hogy hogyan. Egészségi állapottól, kortól, végzett munkától, hajlamtól függően, az alvás iránti igény azonban különböző. Minél jobban alszik valaki, annál több alkalma van szervezetének regenerálódni, megszabadulni a méreganyagoktól, salaktól és lehetősége van új energiát gyűjteni. Aki jól alszik, annak több jut az életből. Legújabb ismereteink szerint egy rövidebb, de minőségileg kifogástalan alvás értékesebb, mint egy hosszabb, de nem természetes álom. Az átlagos alvási idő általában az évek számával csökken: újszülöttek - 20 óra felett, csecsemők - 16-18 óra, kisgyermekek- 12 óra körül, iskolás gyermekek - 10 óra, 20. életévtől kezdődően - 7-9 óra, míg az 50.életévtől kezdődően - 6 óra.

- Milyen eszközöket vetnek be a pihentető alvás elérése érdekében? - Felhasználjuk a tudomány legújabb vívmányait, a németországi ''Alvás és Egészség'' Billerbeck-Alapítvány eredményeit, és azon fáradozunk, hogy kiemelkedő minőségű, hosszú élettartamú termékeket állítsunk elő.

- És milyen anyagok felhasználásával érik el ezt a kiváló minőséget? - Elsődlegesen természetes anyagokat használunk: pehely, toll, gyapjú, nemes szőrök, pamut, valamint márkás alvószálat. A poliészterből készült alvószál elsősorban a gyakori moshatósága lévén kedvelt, mivel a 60 oC-os mosás pusztítja el a poratkákat, amelyek az allergiát okozzák.

- Bemutatná a termékpalettát? - A választékban minden alvással kapcsolatos termék megtalálható: paplanok, ágybetétek, párnák, speciális egészségügyi párnák, matracok, ágyrácsok, plédek, lepedők, ágynemű huzatok . . .

- Melyek a legfontosabb márkáik? - Billerbeck, Steppo

- Milyen gyakran váltsunk ágyneműhuzatot? - Az ágyneműhuzatok gyakori váltása igen fontos, hiszen 1-2 éjszaka után már kimerül a nedvességfelvevő képessége. Az emberi bőr 7 millió pórussal úgy működik, mint a tüdő: lélegzik és méregtelenít. Mialatt alszunk, testünk kb. 0,5-1 liter nedvességet ad le, ennek csupán 1/3-át lélegezzük ki, 2/3-át a bőr választja ki a hálóruhába, ágyneműbe, takaróba, matracba, illetve az ágybetétbe. Ezért úgy válasszunk ágyneműt, hogy nézzük meg, milyen a huzatanyagok levegő- és nedvességátbocsátó képessége. Legelőnyösebb a pamutból, illetve pamut és len keverékéből készült ágyneműk használata, amelyet legalább hetente váltani kell.

- Azt hallottam, az sem mindegy, melyik égtáj felé néz az ágyunk. Ön, mint alvásszakértő, mit gondol erről? - Az új kutatások szerint az ún. REM-szakasz, amely az elalvás és az első REM-csúcs közötti viselkedés, az Észak-Déli alvóknál több mint 7%-al hosszabb, mint a Kelet-Nyugati alvóknál. Ez azt jelenti, hogy ha ez lehetséges, akkor az ágyunkat Észak-Déli irányba helyezzük. Azért is ajánlom, mert a felkelő Nap az embert energiával tölti fel.

- Kérem a bemutatkozását, hogyan került a cég élére! - A Billerbeck Budapest Kft. alapításakor az akkori magyar résztulajdonos, a Fővárosi Ruhaipari Vállalat (FRV) alkalmazásában álltam. 1992. év végén Gerd Billerbeck úr hívott a cég vezetésére. A teljeskörű privatizálást már én fejeztem be 1994-ben.

(Szabados)