SPORT KRÓNIKA

Domokos Kiss Gábor rovata

Papp Gyula emlékverseny

A Hauer Cukrászdában került megrendezésre a Papp Gyula gombfoci emlékverseny, amely emléket állított a sportág első elnökének. Az egykori nagyra becsült sportvezető és gombozó tiszteletére az ország minden részéből érkeztek indulók. A nagy küzdelemben eldőlt helyezésekért járó díjakat és kupákat, ifj. Papp Gyula ajánlotta fel. A verseny fővédnökségét Orbán Viktor látta el. A győzelmet a felnőtt férfi mezőnyben végül Horváth Imre (Sirály ÉK) szerezte meg Szili Balázs (Sirály ÉK) és Nagy Lajos (Nyíregyháza) és Farkas Gábor (Nyíregyháza) előtt.

Budapesti Szektorlabda Fesztivál

Demszky Gábor vállalta el a fővédnökséget a Budapesti Curia utcai Sportok házában lezajlott két napos gombfoci fesztiválnak. Az 5 kategóriában lezajlott versenyen 12 egyesület mintegy félszáz játékosa küzdött az érmekért. A sportág következő nagy eseményére a Bajnokok Ligája döntőjére, 2006. november 13.-án vasárnap Vácott kerül sor a Művelődési Házban. A két legnagyobb esélyese a finálénak, a 2 magyar csapat, vagyis a hazai pályán játszó Vác és a tavalyi BL győztes Sirály ÉK csapata.

Police Duatlon Fesztivál

Közel 500 versenyző részvételével zajlott a Görzenálban és a Budai Rakparton a Duna partján az ősz legnagyobb budapesti duatlonos eseménye, a Duatlon Fesztivál. A 8. alkalommal megrendezett eseményen a fővédnök dr. Hatala József vezérőrnagy volt. Makk László ezredes, a Köztársasági Elnök szárnysegédje ezúttal sérülés miatt nem indult - de megígérte, hogy jövőre ismét az induló sportolók között láthatjuk - ezért Kosztka Gyulával a Police alapítvány igazgatójával és Lovas Józseffel az IPA Pest megyei elnökével közösen adták át a díjakat a legsikeresebbeknek. Így többek között a rabló-pandur futamban indult Bp bajnokoknak Vanek Ákos (Budaörs) és Szabó Zita (D. Sportcentrum), a Police futam győztesének Kocsár László (Debreceni RFK), a legfiatalabb indulónak a mindössze 4 éves Benedek Alinának és a legidősebbnek a 69. életévében járó Molnár Sándornak (Sirály ÉK). A Budapesti Duatlon Diákolimpia küzdelmeiben igazi nagy csaták zajlottak. A Füri Ilona által irányított Villám SC piros sapkás fiatal versenyzői ezúttal iskolájuk színeiben taroltak. Közülük szinte mindenki továbbjutott a Pécsen megrendezésre kerülő országos döntőbe. Közülük a legnagyobb fegyvertényt azonban mégis az I. kcs abszolút bajnoka Kiss Sydney Olimpia (Europaschule) érdemelte ki, aki a teljes mezőnyt, fiúkat, lányokat maga mögé utasítva, utcahosszal nyerte meg a bajnoki aranyérmet.

Golf Sztár Gála

Nosztalgiavonattal utazhattak a Pólus Palace Thermal Golf Club Hotelbe a III. Golf Sztár Gála helyszínére a meghívott vendégek, ahol különböző ügyességi feladatokat kellet megoldaniuk. Többek között a leghosszabb ütés, a gurítás három labdával, a közelítő ütés a lyukhoz,és golfolimpia, szerepelt a neves média személyiségekből, valamint profi és amatőr játékosokból kialakított háromfős csapatok küzdelmében. Szerepelt a programban oktatás is, ahol a bátor újoncok elleshettek sok mindent az edzőktől, és frissen szerzett tudásukat rövid gyakorlás után mindjárt be is mutathatták.

Szalay Dakar Team bemutatkozott

A nyolcadik Dakarjára készülő pilóta Szalay Balázs bemutatta a szakújságíróknak csapatát, és elárulta, hogy jövő januárban mindenképpen javítani szeretne az idén elért 21. helyezésén. Az akkori kalandból számára mostanra kőkemény verseny lett. A sivatagot eddig háromszor legyőző pilóta, a következő Dakaron is Bunkoczi Lászlóval áll rajthoz. Az alakulat versenykamionját most is Darázsi Zsolt vezeti. Az Opel Frontera külsőleg nem nagyon változott az elmúlt évek alatt, viszont alatta egy új Chevrolet Corvette motor, egy új váltó, és új differenciálmű lett beépítve. Szalayék versenyautója megtekinthető volt a Budapesti autószalonon.

A sakkvilág új királya Topalov

Argentinában, San Luisban, Veszelin Topalov sikerével fejeződött be a FIDE sakkvilágbajnokság. Az ötös nyerősorozattal kezdő bolgár csupán az első, éppen Lékó Péter elleni partiban volt bajban. Csalódás a nagy esélyes Anand és a magyarok teljesítménye, bár mindketten nyertek a korábbi világbajnok Kaszimdzsanov ellen. Lékó Péter és Polgár Judit többet vártak maguktól, de az is öröm, hogy két magyar lehetett ott a legjobbak csatájában, ahol a 8 kitűnő játékos csatájából bárki kikerülhetett volna győztesként.

Keleti Ágnes kézlenyomata a sportcsillagok falán

Minden idők legeredményesebb magyar női olimpiai bajnoka Keleti Ágnes tenyér lenyomata is felkerült a sportcsillagok dicsőségfalára. Az Izraelből erre az alkalomra hazalátogató egykori tornászcsillag egészsége töretlen, még ma is rendszeresen tornázik. Keleti Ágnes versenyzői pályafutásából 5 olimpiai aranyéremmel büszkélkedhet, amelyek közül 4-et 1956-ban Melbournben, és egyet 1952-ben Helsinkiben érdemelt ki. Az aranyérmek mellé még begyűjtött a két olimpián 4 ezüstöt és 2 bronzot is. Jövőre ismét ünnep lesz, hiszen akkor lesz a neves esemény jubileumi 50. éves évfordulója.

Ismét megnyílt a Műlyégpálya

Október 21-től a tél szerelmesei ismét látogathatják a világ legszebb környezetű jégpályáját a Városligetben. Különböző javítási munkálatokat ugyan elvégeztek az elmúlt idény befejezése óta, de a közel 900 milliós teljes felújítási program valójában csak most kezdődik. A jegyárak csak minimálisan változtak hétköznap 400 Ft, hétvégén 800 Ft a belépődíj. Bérlettel még sokkal kedvezményesebb a korcsolyázás. Folytatódik az oktatás, gyerekek és felnőttek részére egyaránt. Az óvodások és kisiskolák részére igen kedvező 11 alkalomra szóló 900 Ft-os értékű bérletet ajánlottak fel. A szezonnyitó rendezvény a Budapesti Szabadidő Sportszövetség szervezésében október 29.-én kerül lebonyolításra. Ezen a délelőttön a Műjégpályára a belépés díjtalan.

Szombaton esténként, a szezonban több alkalommal is különböző, elsősorban a fiatalok kedvére szolgáló műsorokkal, játékokkal eseményekkel várják a korcsolyázni vágyó látogatókat

Samsung Olimpiai Futófesztivál

Ismét megrendezésre került a fővárosban, a mozgást kedvelők nagy eseménye az Olimpiai Futó Fesztivál. A 6,5 km-es távú versenyen ezúttal is teljesen ingyenes volt a részvétel. A Tabánból rajtolt mezőny a főváros legszebb pontjain elhaladva futott be a Hősök terére. Minden résztvevő emlékpólót kapott ajándékba. A helyezetteken kívül a szerencse segítségével sokan lettek Samsung termékekkel gazdagabbak.