Orbán Viktor évértékelése

"Magyarországnak sikerre van szüksége"

Orbán Viktor a Fidesz elnöke tizedik évértékelőjén hangsúlyozta: a sikeres jövő igennel kezdődik. Szerinte aki igennel szavaz, az a gazdasági fordulatra és a növekedésre mond igent, aki nemmel, az a beletörődésre, a jelenlegi helyzet romlására.

Széleskörű egyetértés

2007-ben omladozni kezdtek azok a falak, amelyek eddig elválasztották egymástól a magyar embereket - mondta Orbán Viktor. Olyan széles körű egyetértés jött létre Magyarországon, amire nem volt példa a rendszerváltoztatás óta. Magyarországon pártállástól, foglalkozástól, társadalmi helyzettől, világnézettől függetlenül, változást akarnak az emberek. Eljött az idő, hogy Magyarországnak olyan politikája legyen, amelyet a magyar társadalom támogat, majd hozzá fűzte, "ez az egyetértés felbecsülhetetlen értékű, régóta vártunk rá". A régen várt egység bátorította arra a Fideszt, hogy elkészítse új alapprogramját az Erős Magyarország címmel, amely nem varázsszer, de körvonalazza Magyarország talpra állításának és magához térésének általános kereteit. "Magyarországon ma egyetértés van abban, hogy olyan kormányra és politikára, amit az emberek elutasítanak, nincs szükség. Magyarországnak sikerre van szüksége" de sikert csak olyan nép érhet el, amelyik elindul valamerre, vagyis tud igent mondani.

A növekedés programja

A mai kormány rendre megmagyarázza, hogy mit miért nem lehet megcselekedni. Pedig van pénz, csak nem oda teszik, nem oda juttatják, ahova kellene. "Mi hisszük, hogy nem a mai kenyeret kell másképp szeletelni, hanem az országnak kell nagyobb kenyeret sütni. Ez a növekedés programja. Hisszük, hogy a gazdasági növekedés teszi sikeressé az országot, és ez hozza majd el a mindennapi élet sikerét is. Alacsonyabb adók, emelkedő bérek, több családi támogatás" - jelentette ki Orbán Viktor. Azért lassult le a növekedés Magyarországon, mert a kormány elfelejtette, hogy három dolog kell a növekedéshez: egészség, tudás és felelős kormányzás. Hogy mindenki elvégezhesse és bírja a munkáját, ahhoz elsősorban egészség kell, vagyis a növekedés politikájának fizikai erőforrása maga az egészség, szellemi erőforrása pedig nem más, mint a tudás. A felelős kormányzás elsősorban felelős vezetőket jelent, akik komolyan veszik az embereket és vállalják a felelősséget a tetteikért. Akik vállalják, hogy adott lehetőségekből a legegészségesebb és legképzettebb közösséget teremtsék meg. "Arra volna szükség, hogy olyan felelős kormánya legyen a magyaroknak, mint amilyen felelősen dolgoznak azok, akiket szolgálnia kellene a kormánynak". A jelenlegi kormányzat egyfajta menekülő kormányzást folytat, márpedig a menekülés a modern világban biztos kudarc. Felelős kormány sohasem hivatkozhat az állam fogyatékosságaira, mert az valójában azonos a mindenkori kormány fogyatékosságával és tehetetlenségével.

Tehetséges nép vagyunk

Magyarország ma mérete, természeti forrásai, népessége tekintetében is szerény adottságú ország. Egyetlen erőforrás áll rendelkezésre bőségesen, ami az emberek fejében van, az eszük. "Mondjuk ki: tehetséges nép vagyunk. Ész dolgában mindig is jól álltunk, ám ha nem pallérozzuk, ha nem műveljük, akkor nem sokra megyünk az eszünkkel. Az információ és a tudás korszakában élünk. Ha képezzük és élesítjük az eszünket, akkor a világ bármely fontos versenyében az elsők lehetünk, de ez fordítva is igaz: ha ezt nem tesszük, akkor minden versenyben alul fogunk maradni". Még mindig van lehetőségünk a felzárkózásra.

 

Kétszer fizetünk

A népszavazás másik nagy kérdésével, az egészségüggyel kapcsolatban Orbán Viktor elmondta: Európa egyik legtöbb adót és járulékot fizető országa vagyunk, ezért aki ingyenes egészségügyről beszél, ezt a fontos tényt elhallgatja. Mára oda jutottunk, hogy a hálapénz elleni szélmalomharcban nem csak hálapénzt, de listapénzt is fizetnek az emberek azért, hogy előrébb jussanak a várólistákon. "Mit jelent tehát végül is a vizitdíj és a kórházi napidíj? Azt, hogy kétszer fizetünk ugyanazért. Ez olyan, mintha egy színházban kifelé és befelé is belépődíjat kellene fizetni" - mutatott rá a Fidesz elnöke, hozzáfűzve, egyre többen lesznek Magyarországon, akik képtelenek lesznek kétszer fizetni. "A népszavazás ténye már önmagában győzelem. A népszavazás jogát nem megkaptuk, hanem kiharcoltuk" - szögezte le Orbán Viktor. Aki március 9-én igent mond, az az egészségre, a tudásra, a felelős kormányzásra mond igent, nem csak a vizitdíj és a tandíj eltörlésére. Aki igent mond, az a gazdasági fordulatra, a növekedésre és a sikeres jövőre mond igent és nem csak egy rossz politika megállítására. Aki nemmel szavaz, az a beletörődésre szavaz, s felhatalmazza a kormányt arra, hogy úgy folytassa, ahogy eddig tette. A népszavazás győzelme a remény győzelme a beletörődés felett, a jövő győzelme a hiábavaló várakozás felett. "Ma azok építik a kapitalizmust, akik húsz éve riogattak vele, és pontosan olyanra építik, amilyennel riogattak" - mondta Orbán Viktor.

Az igenek győzelme

"Az igenek győzelme egy új korszak nyitánya lesz. Ma azok mondják azt, hogy a népszavazásnak nem lesz következménye, akik korábban azt mondták, hogy nem is lesz népszavazás" - emlékeztetett Orbán Viktor, majd hangsúlyozta: március 9-én az emberek képesek lesznek, lehetnek arra, hogy sikert érjenek el, ha kell, a kormány ellen is, s ez most először történhet meg a rendszerváltás óta. Március 9-e lesz az a nap, amikor az ország megmutathatja, hogy még képes talpra állni, Magyarország elindulhat a változás útján. Az első lépés hosszát az határozza majd meg, hogy mennyien mennek el és hogyan fognak szavazni. "Ez az út, amire ráléptünk, egy igazi nagy célhoz vezet. Ahhoz a célhoz, amikor olyan kormánya lesz Magyarországnak, amelyik csak akkor érezheti magát sikeresnek, ha az emberek is sikeresek" - zárta beszédét Orbán Viktor.

Összeállította: O.G.