KULTÚRA - KIÁLLÍTÁSOK - KÖNYVEK

IBS SZÍNPAD

Paulinyi Tamás Estje - November 6. 19.00

A parapszichológiai-, vagy más néven pszi-képességek léte sokak számára máig a misztikum területére sorolódik, noha már több, mint száz éve tudományosan bebizonyították létüket. Szintén kevesen tudják, hogy a telepátia, az előérzetek, vagy elvárásaink hatása a véletlenekre, mindenkiben és mindennaposan működik. Noha irányításuk pusztán lelkiállapotaink kézbentartásától függ, ezt kevesen veszik észre és még kevesebben képesek saját "varázspálcájukat" helyesen használni egy eredményesebb, boldogabb élet érdekében.

Erről, vagyis a parapszichológia közérthető megismertetéséről, és a pszi képességek helyes használatának feltételeiről szól Paulinyi Tamás író, pszi kutató, a SZINTÉZIS Szabadegyetem igazgatójának előadása, aki a parakutatás egyik legismertebb és legeredményesebb hazai képviselőjeként most közreadja munkássága tanulságait.

L'art pour l'art Társulat - november 12. 19:00-kor

Társulat ezzel a műsorával a közönség óhajának engedelmeskedik. Színpadra viszi azokat a jeleneteit, dalait, amelyeket az elmúlt 21 évben a rajongók követeltek tőlük újra meg újra. Azokat, amelyek a kreatív l'art-műhely közel két évtizedes televíziós és színpadi munkájából kimagaslanak sikerességük révén, és amelyek már-már a magyar abszurd klasszikusainak tekinthetők. Az ország minden szegletében foglalkozástól és kortól függetlenül, munkahelyeken és otthonokban számtalan humort értő és szerető ember használja az örökzöld l'art pour l'art szlogeneket, kifejezéseket és poénokat. Sokan nem is tudják az elmés mondatok forrását. Cím: IBS 1021 Budapest, Tárogató út 2-4. Tel: 391 2525

Összefogás a Duna Televízióért

A nemzet nagyjai sorakoztak fel a Duna Televízió mellett. Van köztük Nobel -díjas tudós, volt köztársasági elnök, volt miniszterelnök, volt házelnök. Az intézmény mellé álltak egyházi méltóságok, Kossuth-díjas művészek, Széchenyi-díjas akadémikusok, a határon túli magyarok vezetői, arra kérve a mindenkori magyar kormányt és a tulajdonos Országgyűlést, hogy megfelelő támogatással garantálja a sokat bizonyított, kiemelten közszolgálati Duna Televízió biztonságos jövőjét. A lista politikától, világnézettől független, nyitott és folyamatosan bővül. A felhívás szövege, a támogatók neve olvasható: www.dunatv.hu/osszefogas

Mohácsi busójárás - szellemi örökség listán

A szellemi örökség reprezentatív listájára 76 elemet vettek föl az Egyesült Arab Emirátusok fővárosában, Abu Dhabiban rendezett ülésen, egyebek mellett a Magyarország által felterjesztett Mohácsi busójárás című jelölést is. Az eredmény többek között az UNESCO honlapján is olvasható lesz, a busójárásról szóló rövid leírással együtt. A nemzetközi jegyzéken szereplő elemek kihirdetésével a szervezet célja felhívni a figyelmet a kulturális örökség szóban, tudásban, készségben vagy szokásokban élő elemeinek védelmére. Napjainkban a helyi és kis közösségek kultúrájának megőrzése és aktív megélése segítheti a közösségi identitás és a kulturális sokszínűség megerősödését. További információk olvashatók a www.szellemiorokseg.hu honlapon.

Orvosok a zenében

A Magyarországi Orvos Muzsikusok Egyesülete és a Rátkai Márton Klub szeretettel meghívja Önt és kedves Családját 2009. november 26-án (csütörtök) 18,00 órai kezdettel a Rátkai Márton Klub előadótermébe (1068 Budapest, Városligeti fasor 38.) "Orvosok a zenében" c. sorozat előadására. Az est házigazdája: Prof. Dr. Pavlik Gábor. Az est szervezője: Kósáné Kertai Daisy. Műsor: Lisznyai (Szabó Gábor): Ősz, Johannes Brahms: E-moll szonáta Op. 38. 1. Tétel, Arutjunjan: Expromt, Rossini: Sevillai borbély nyitány zongora négykezes átirat, Rahmanyinov: Vocalis, Hervelois: D-dúr szvit V. tétel Plainta, Közreműködik: Dr. Molnár Zoltán - cselló, Dr. Molnár Tibor - zongora, Pless Attila - zongora, Antonio Vivaldi: A-dúr szonáta, Ernő Mericske: Vivaldiana hegedűverseny I.-II.-III. tétel. Közreműködik: Dr. Mericske Ernő - zongora, Márffy Gabriella - hegedű. A hangversenyre a belépés díjtalan, de adományaikat az egyesület köszönettel fogadja.


Magyar Nemzeti Galéria

A Magyar Nemzeti Galériában 2009 október 1 és 2010 január 10 között látogatható a "München magyarul" című kiállítás. Szinte minden magyar művésznövendék megfordult Münchenben az Isar-parti metropoliszban, hogy a hazai képzés hiányát az ottani akadémián való tanulással pótolja. A kiállítás bemutatja, hogy a XIX. század második felének művészeti fejlődésében melyek azok a mozzanatok, jellegzetességek, vitathatatlan vonások, amelyek a bajor nagyvároshoz kapcsolódnak, amelyeket a magyar festők - szobrászok ott vettek fel és amelyek így közvetlen szerepet játszottak a nagybányai festészeti mozgalom, s így a modern magyar festészet kialakulásában.