TOLVALY FERENC – 40 NAP LÉLEKÚTON

“A Caminót, Szent Jakab útját a böjt alatt jártam meg. Ott jöttem rá, hogy van bennem egy belső tér, ahol minden megtalálható, amire szükségem van. A teljes összhang, a csend és a teremtő erő. Későbbi zarándokútjaim ezt a felismerést csak megerősítették, árnyalták. Azóta egyre inkább arra használom a negyven napot, hogy a belső térbe vezető úton járjak. Ez a könyv egy lélekút naplója. Rítusokkal, meditációval eltöltött negyven nap lenyomata. Nem életidegen, hiszen benne van a hétköznapok küzdelme, olykor banalitása. Rögzítettem az adott napok fontosabb gondolatait, azokat, amelyek előbbre vittek befelé vezető utamon.

Összegyűjtött tapasztalataimat írtam le, kedves Olvasó, hogy segítse gondolkodását, önvizsgálatát, belső útját, hogy megtalálja erőforrásait, és teljessé tegye életét.”

A 40 nap lélekúton rendhagyó útikalauz. Az út nem a látható világban kanyarog, hanem a belső térben, ahol az olvasó utazóként forgathatja a könyvet, hogy minél messzebbre jusson a megismerés útján, és segítséget kapjon saját élete rejtélyének megfejtéséhez.

Tolvaly Ferenc regényei – El Camino – Az út, Tibetben a lélek, Boszporusz felett a híd – a nagy zarándokutak élményeit szűrik át a főszereplők lelkén. A 40 nap lélekúton azonban a belső történések naplója. A Húsvétot megelőző negyvennapos böjt vállalásával a lélek megtisztulásának lehetőségét keresi az író. Mintha dokumentumfilmet forgatna a belső térben megtett útról, ahol a mérföldkövek az elmélyülés és a lelki tisztulás állomásai. A böjt tisztító, egészségmegőrző szerepe jól ismert, de ma már elfelejtettük a böjt valódi tartalmát. Az önfegyelem gyakorlása, az önvizsgálat, a belső erőforrások megtalálása, az újrakezdés öröm forrása lehet mindenki számára. A munkával, lecsendesüléssel, visszavonulással töltött negyven nap spirituális történései útmutatóul szolgálhatnak azok számára, akik vállalni szeretnék a legizgalmasabb kalandtúrát: önmaguk lényegének felfedezését, fokról-fokra, buktatókkal, szárnyalásokkal, próbatételekkel… évről évre új kihívásokkal. Az író számára most az ősi kínai hexagramok, a Ji king talányos-költői jelei és szavai, a Biblia és Lourdes jelentik a gondolatébresztő segítséget, megteremtve az összetéveszthetetlenül lírai, lelki, “egzotikus emberi táj” írói hármasságát.

 

 

 

Tolvaly Ferenc

1957, Marosvásárhely

Tanulmányai

Friedrich Alexander Universität,

Erlangen–Nürnberg,

filozófia, közgazdaságtan

Hochschule für Fernsehen und Film,

München,

játékfilmrendező és médiamanager

Munkái

Benső végtelen (versek)

A hamiskártyás (kisregény)

A balerina halála (versek)

Otthonról hazafelé (napló)

Magányos évszázad (regény)

A Szélhárfa lakói (regény)

Vérvörös sirály (regény)

El Camino – Az út (regény)

Tibetben a lélek (regény)

Boszporusz felett a híd (regény)

40 nap lélekúton (napló)