ÚSZÓ EB - MAGYARORSZÁG

Réthelyi Miklós, miniszter és Czene Attila sportért felelős államtitkár, Szekeres Imre helyettes-államtitkár köszöntötték a győzteseket a Nemzeti Erőforrás Minisztériumban.

A magyar csapat hat arany-, négy ezüst- és három bronzéremmel zárta az Úszó Európa-bajnokságot. A 13 magyar érem, negyedik helyet jelentette az országok ranglistáján.

Cseh László idén is megnyerte a 200 és 400 vegyest. Gyurta Dániel 200 mellen szerzett első helyet, Hosszú Katinka 200 m vegyesen és 200 m pillangón nyert, s elsőként ért célba Mutina Ágnes, Dara Eszter, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn 4x200 méteres gyorsváltó is.

Második lett Hosszú Katinka 400 vegyesen, Verrasztó Evelyn 200 vegyesen és testvére, Dávid 400 vegyesen, valamint Jakabos Zsuzsanna 200 pillangón, míg harmadik helyet szerzett Kis Gergő 400 gyorson, Mutina Ágnes 200 gyorson, Jakabos pedig 400 vegyesen lett harmadik.